Dodelijk ongeval met politievoertuig in Elsene

Parket van de procureur des Konings Brussel
Persberichten

Deze ochtend om 7 uur vond een ongeval plaats op de Kroonlaan in Elsene. Een politievoertuig van de Federale Politie heeft een voetganger aangereden. De voetganger overleed ter plaatse. 
 
Het parket werd ingelicht en ging ter plaatse. Een verkeersdeskundige en een wetsdokter werden aangesteld. 
Het onderzoek werd toevertrouwd aan Comité P om de precieze omstandigheden van het ongeval te achterhalen. 
Het parket heeft een onderzoeksrechter aangesteld voor feiten van onopzettelijke doding in het kader van een verkeersongeval. 
Het parket kan op dit moment geen bijkomende informatie geven om de sereniteit van het onderzoek en de lopende verhoren te garanderen.

Update

Op maandagochtend rond 7u vond een dodelijk ongeval plaats op de Kroonlaan in Elsene. Daarbij had een politievoertuig een voetganger aangereden. De voetganger overleed ter plaatse. 
Het parket kan volgende informatie communiceren uit het lopende gerechtelijk onderzoek: 

  • Het slachtoffer is een man van 33 jaar.
  • De betrokken leden van de politie waren belast met een beschermingsopdracht.
  • In het politievoertuig zaten drie leden van de Federale Politie. Zij raakten alle drie lichtgewond. Zij verkeerden in shock en werden overgebracht naar het ziekenhuis. 
  • De bestuurder van het voertuig is een man van 35 jaar. Hij legde een negatieve adem- en speekseltest af en was in het bezit van een geldig rijbewijs. 
  • De bestuurder van het politievoertuig werd na het ongeval van zijn vrijheid beroofd en werd verhoord door het Comité P. De twee passagiers in de wagen werden ook verhoord door het Comité P (niet van hun vrijheid beroofd). 
  • De bestuurder werd vandaag verhoord door de onderzoeksrechter. Deze heeft de bestuurder in verdenking gesteld voor onopzettelijke doding met de verzwarende omstandigheid dat het overlijden het gevolg is van een verkeersongeval dat plaatsvond op 19.01.2026. Hij werd onder voorwaarden vrijgelaten. 
  • Bij het ongeval raakten nog vier andere voertuigen beschadigd.

Het onderzoek loopt verder. 

Parket van de procureur des Konings Brussel
Persberichten

Ander Persberichten